מהנדס/ת שינויים

אם רכשתם דירה מחברה גדולה (אזורים/אשדר/שיכון ובינוי וכו’), סביר מאוד להניח שתכירו את המושג הבא “מהנדס/ת שינויים”.

הפונקציה הנ”ל מייצגת את הקבלן/יזם המבצע, ולא אתכם הלקוחות. תפקידה המרכזי של פונקציה זו, היא לקבל ממשרד האדריכלות שמייצג את הלקוחות, תיק תכניות שינויים בכל ההיבטים – מידות (הזזת/הורדת/תוספת של קירות), חשמל, אינסטלציה, פריסות וכו’.

אז מהנדס/ת השינויים בודק את התכניות ומאשר/לא מאשר, את השינויים המבוקשים. כמו כן מהנדס/ת השינויים מתמחר כל נתון שניתן לשנות.

חשוב לציין שככל שאנו מקדימים בהגשת התכניות, התמחור שלכם יהיה זול יותר.

לדוגמא: יש הבדל עצום בעלויות בין לבטל קיר טרם בנייתו, מאשר להסיר קיר שכבר נבנה.

החשיבות שבבחירת משרד אדריכלות ועיצוב פנים המתמחה גם בנישה זו, הינה קריטית. חשוב שהשינויים יבוצעו לפי צורכיכם הלקוחות, לצד תכנון שעדיין משאיר אתכם בעלויות נמוכות. במקרים רבים שמעתם את המילים “סטנדרט”, “זיכויים”, “שדרוגים”, וכו’.

אלו מילים יפות שהקבלן/יזם, משלב בתוך השיח שלו עמכם ולא תמיד הלקוחות מבינים שכל המילים הללו הן למעשה בעלות משמעות אחת – כסף. תרצו איכותי יותר, תשלמו על זה הרבה יותר מהסטנדרט שהקבלן נותן.

חשיבות התכנון המוקדם עוד בטרם חתימה על חוזה הרכישה, מביאה אתכם לעיתים לחיסכון של עשרות אלפי ש”ח במידה וידעתם לנהל משא-ומתן כפי שצריך, ושהנחה אתכם גורם מקצועי שידע ללמד אתכם מה לדרוש.

לדוגמא: מפרט חשמל של דירת 4 חדרים ממוצעת וסטנדרטית, לא יעלה על 85 נק’.בהגשת תכנית חשמל של משרדנו, האדריכל לוקח בחשבון עוד מס’ לא מבוטל של מיקומים לנק’ חשמל, שיהפכו את התפקוד בבית, לנוח יותר. (כשדורשים עוד 20-30 נק’ לפני חתימה על חוזה, בדר”כ מקבלים), רגע לאחר חתימת החוזה, העלות לכל נקודה פשוטה הינו : 250 ש”ח לנקודה + מע”מ.